Pressiteade

Barrus avas 10 miljonit maksva tehase

Võrumaa puidutööstus AS Barrus käivitas novembris 2021 uue liimpuidutehase.

Ettevõte investeeris Võru vallas asuva tehase uude hoonesse ja tootmisliinidesse kokku ligikaudu kümme miljonit eurot. See on Verijärve külas asuva puidutööstuse kolmas liimpuidutehas.

Uus tehas tähendab paremat tootekvaliteeti ning materjali käitlemist, nii et saame puidust rohkem toodangut kätte. Samuti kaasneb uue tootmisliiniga suurem paindlikkus ja automatiseerimine, rääkis Barruse tegevjuht Martti Kork, kelle sõnul investeerivad kõik maailma suuremad tööstusettevõtted praegu automaatikasse.

Barruse uues liimpuidutehases on töötajate arv võrreldes esimese tehasega vaid ligikaudu 25 protsenti. Korgi sõnul ei pääse kasvavate tööjõuhindade juures automatiseerimisest keegi. «Peale selle võtab uus tehnika vähem energiat ning seadmed lõikavad puitu välja väiksema materjalikaoga,» lausus Kork, kes asus firma tegevjuhi kohale 2020. aastal.

Artikkel refereeritud Lõuna-Eesti Postimees veebilehelt.

Viimased uudised

Liitu Barruse ühtehoidva meeskonnaga

Barrus on 30. aastaga kasvanud piirkonna suurimaks tööandjaks ning liigutab sõna igas mõttes mägesid, panustades kohalikku kogukonda, edendades unikaalse tootmisega piirkonna majandust ning hoides kodukandi looduskeskkonna tasakaalu.

AS Barrus

info@barrus.ee
+372 785 0700
Verijärve, Võru vald,
Võru maakond 65541

${item.title}
Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.