Pressiteade

Liimpuitkomponentide tootja Barrus ostab Saint-Gobaini Eesti tütaräri

Liimpuitkomponentide tootja Barruse tütarfirma OÜ Polar Glass sõlmis müügilepingu ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevasse Saint-Gobaini kontserni kuuluva OÜ Baltiklaasi omandamiseks.

Tehingu tulemusena omandab Polar Glass konkurentsiseaduse tähenduses Baltiklaasi ettevõtte üle ainuvalitseva mõju, selgub koondumisteatest. Tehingu hinda vastavalt osapoolte kokkuleppele ei avalikustata.

Tehing toimub, kuna Saint-Gobain võttis vastu strateegilise otsuse väljuda ehitusklaaside tootmise ja müügi ärisuunast erinevates riikides, sealhulgas Eestis. Barrus soovib aga jätkata ning laiendada oma äritegevust praeguse põhitegevusega kaudselt seonduvatele tootmissuundadele.

Mullu novembris avas Barrus ka 10 miljonit eurot maksma läinud uue tehase. "Kui uus liimpuidu tehas oli investeering Barruse põhiärisse, siis Baltiklaasi ostu võtame me puhtalt kui finantsinvesteeringut. Baltiklaas jätkab oma tegevust Tartus ja Mäos ning Barrus Võru külje all," kommenteeris Barruse tegevjuht Martti Kork pressiteates.

Tehing vajab konkurentsiameti heakskiitu, mis loodetakse Barruse teatel saada hiljemalt veebruaris.

Tehingu jõustumisel jätkavad nii Barrus kui ka Baltiklaas oma äritegevust eraldiseisvalt, säilivad senised kaubamärgid ning jäävad kehtima lepingud töötajate, klientide ja koostööpartneritega.

Polar Glass on selleks tehinguks asutatud Barruse tütarühing. Barruse põhitegevuseks on liimpuitkomponentide tootmine akna- ning uksetootjatele, kõrvaltegevuseks on tootmisprotsessi käigus tekkiva saematerjali ja saepuru müük. Barruses töötab üle 300 inimese, ettevõtte 2020. aasta müügitulu oli üle 50 miljoni euro. Umbes 80 protsenti Barruse toodangust eksporditakse, valdavalt Skandinaavia turule, kuid ka teistesse Lääne-Euroopa riikidesse ning USA-sse.

OÜ Baltiklaas on Saint-Gobain Eesti AS tütarettevõtja ning kuulub ülemaailmselt tegutsevasse ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevasse Saint-Gobaini kontserni. Baltiklaas tegeleb klaaspakettide, lamineeritud klaasi ja karastatud klaasi tootmisega Eestis. Baltiklaasi tooted on sisendiks peamiselt aknatootjatele ja fassaadiehitajatele. Ettevõtte ogutoodangust läheb otse eksporti ligikaudu 30 protsenti ning Eesti kliendid ekspordivad ettevõtte toodangut samuti edasi välisturgudele.

Barrus ja Baltiklaas ei tegutse samadel kaubaturgudel ehk nende vahel puudub horisontaalne kattuvus, samuti ei tegutse ettevõtted ühelgi kaubaturul, mis eelneb või järgneb kaubaturule, kus tegutseb teine koondumise osaline ehk puudub ka vertikaalne seos. Koondumise osaliste vahel tekib kaudne seos, kuna mõlemad tarnivad akna- ja uksetootjatele erinevat sisendit.

Artikkel refereeritud Lõuna-Eesti Postimees veebilehelt.

Viimased uudised

Liitu Barruse ühtehoidva meeskonnaga

Barrus on 30. aastaga kasvanud piirkonna suurimaks tööandjaks ning liigutab sõna igas mõttes mägesid, panustades kohalikku kogukonda, edendades unikaalse tootmisega piirkonna majandust ning hoides kodukandi looduskeskkonna tasakaalu.

AS Barrus

info@barrus.ee
+372 785 0700
Verijärve, Võru vald,
Võru maakond 65541

${item.title}
Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.